Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym utrzymywać się przy wyborze zmywarki?

Prasówki

Czym kręcić się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede wszystkim z wycieczki na całkowite liczbie traconego czasu, siły, oraz co ważniejsze – wody. W trosce o siebie i o środowisko warto zainwestować w obrót zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i wykonywałeś latami właściwie jest poświęcić trochę działania i wybrać najbardziej korzystny dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawie to sposób zmywarki w tekście umeblowania naszej kuchni. Jeżeli posiadamy zabudowane każde urządzenia domowe lub, jeżeli stanowimy w trakcie projektowania kuchni i urządzamy kuchnie na kształt, to zapewne wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wystrój naszej kuchni. Jest obecne wyjątkowo ważne, gdyby jesteśmy posiadaczami aneksu, kończącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie idealnie ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy idealną kompozycję z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie z firmy, są kompatybilne praktycznie z każdym, dobrze dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Są głównie w kolorze szarym lub srebrnym (INOX) oraz z łatwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo trudnych, którzy cenią podejmować się niekonwencjonalnym wzornictwem odnajdą się zmywarki w kolorze czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, i nawet różowym. Ich walorem jest dodatkowo to, że nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć i bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej powierzchnię. Standardowo urządzenia przebiegają w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia przeznaczone są osobom będącym samotnie lub rzadko gotującym i żywiącym się w domu. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie większe. Świetnie przydają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie przyjęło się, że w zestaw kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina i komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody pobierające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z łatwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas mycia tych samych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy oraz z zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto przemyśleć natomiast tąż myśl. Producent w specyfikacji technicznej zamieszcza informację na problem zużycia wody dla danego rodzaju. A właśnie w przypadku małych zmywarek istnieje obecne pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż zarabiasz w związku do mycia ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawie na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej cecha energetyczna. Jest obecne parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Informacja taż nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale również działa na ochronę środowiska. Klasy energetyczne kierowane są w miar od A+++ do G, gdzie A+++ oznacza urządzenie o najmniejszym zużyciu energii, podczas gdy G to grupa najmniej gospodarcza i korzystna dla klienta.

Podobna skala od A do G zwie te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę właściwie jest dać opinię na stan hałasu, jaki emituje urządzenie. Jest obecne zwłaszcza istotne, gdy zmywarka chodzi w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na etapie 40dB, ale podstaw nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na etapie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż osłonięte są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej trudny klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić opinię na rzeczy nieco mniej związane z ekonomią zmywania, czyli na urządzenie wnętrza urządzenia. Różni się ono kilka w poszczególnych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, oraz może szufladę z matą antypoślizgową albo jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zyskać w częstych sklepach sieciowych wybierających się w dorosłych miastach handlowych lub funkcjonujących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Bardzo lżejszą i korzystniejszą formą, nawet z wycieczki na szerszy wybór materiału i cen, a zarówno na rzeczy transportowe, jest aukcja internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o medium oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór chodzi do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments