Jak giełda wpływa na amerykańską gospodarkę ?

Prasówki Warto przeczytać

Rynek prac jest jedynym wskaźnikiem ekonomicznym dla gospodarki amerykańskiej. Wykonywa on, jak daleko radzą sobie całe firmy giełdowe. Jeśli handlowca są pewni siebie, będą mieć akcje, fundusze inwestycyjne lub oferty na pozycje. Niektórzy eksperci uważają, że rynki przewidują, co według najbardziej interesujących inwestorów będzie spełniać rola w rozwoju około sześciu miesięcy.

Jak giełda działa na amerykańską gospodarkę ?

Co sprawia amerykańską giełdę dobrą dla inwestorów?

Amerykańskie rynki finansowe są bardzo zaawansowane i wykonują, że wejście firmy na giełdę jest atrakcyjniejsze niż w nowych krajach. Informacje o spółkach są jeszcze odpowiednie do uzyskania. Przynosi to przekonanie inwestorów z każdego świata. W rezultacie amerykański rynek pracy zajmuje najwięcej inwestorów. Jest to urokliwe stanowienie dla amerykańskich firm, do którego mogą się udać, jak są skłonne do wzrostu.
Trzy sposoby, w które giełda wpływa na ziemię USA

Rynki giełdowe działają na ziemię na trzy główne sposoby:

Rynki pozwalają małym inwestorom na inwestowanie w rolę

Akcje pozwalają inwestorowi samemu na organizmie stron przedsiębiorstwa odnoszącego sukcesy. Bez giełd tylko bogaci inwestorzy private equity i instytucje finansowe mogłyby liczyć zyski z dowolnej gospodarki rynkowej Ameryki.
Rynki pomagają inwestującym w potyczce z inflacją

Inwestowanie na giełdzie pomaga oszczędzającym pokonać inflację w okresie. Kwestią jest, że ceny prac są średnio o 7% rocznie po uwzględnieniu inflacji. To wystarczy, aby zrekompensować większości inwestorów dodatkowe ryzyko związane z byciem części, oraz nie obligacji (czy byciem pieniędzy na koncie oszczędnościowym).

Rynki pomagają przedsiębiorstwom w rozwoju funduszu przedsiębiorczości

Rosnące, osiągające sukcesy przedsiębiorstwa potrzebują kapitału na sfinansowanie wzrostu, a głównym źródłem jest rynek pracy. Aby zarobić kapitały w niniejszy rozwiązanie, właściciele muszą sprzedać część marki więcej w tym obowiązku “upublicznić markę” w relacji pierwszej oferty publicznej (IPO) działalności firmy. W ramach pierwszej oferty publicznej produkuje się dużą suma gotówki. Jest nowe i sygnał, że firma osiąga sukces na tyle ważny, iż żyć ją na proces IPO. Decyzją jest wówczas, że założyciele przedsiębiorstwa nie są szybko jego właścicielami, lecz udziałowcami. Założyciele mogą zachować pakiet kontrolny w nazwie, jeśli posiadają 51% udziałów.
Jak krach giełdowy oddziałuje na ziemię Stanów Zjednoczonych

Ceny akcji są w części ekspansji cyklu koniunkturalnego. Ponieważ giełda jest wotum zaufania, krach może zniszczyć wzrost gospodarczy. Niższe ceny akcji oznaczają mniejsze bogactwo dla przedsiębiorstw, funduszy emerytalnych i inwestorów indywidualnych. Marki nie są w okresie uzyskać takich samych materiałów na praca i ekspansję.

Jeśli ceny akcji zatrzymują się na dalekim poziomie wystarczająco długo, inne firmy nie mogą zdobyć środków na wzrost. Firmy, które umieściły swoje kapitały w role, nie będą robiły wystarczającej kwoty pieniędzy na spłatę odszkodowań dla mężczyzn, ani na sfinansowanie planów emerytalnych. Starsi ludzie mogą się przekonać, iż nie są dość więcej pieniędzy, aby dostać na emeryturę.

Rynek pracy nie jest gospodarką

Pomimo swojej ważnej głowy w ziemi, rynek strony nie jest taki tenże jak gospodarka. Rynek książek jest gromadzony przez emocje inwestorów. Potrafią oni wykazywać irracjonalną bujność. Występuje ona w porządku bańki aktywów zaś w działu cyklu koniunkturalnego. Ograniczają się zbyt optymistyczne, pomimo iż nie ma sporych danych, które posiadały to potwierdzić. Szczyt pojawia się tuż przed krachem.

Inwestorzy zdezorientowali rynek akcji i gospodarkę w latach dwudziestych. Nie oddawali sobie sprawy, że recesja rozpoczęła się w sierpniu 1929 roku. Dopóki w październiku 1929 r. nie trafiło do krachu na rynku, akcje duży w głowę. Wiele nowych elementów wywołało Wielki Kryzys, który skończył się w 1939 roku. A wyłącznie w latach 50. rynek prac powrócił do normy.

Zobacz artykuł żródłowy Jak giełda wpływa na amerykańską gospodarkę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *