stvari koje google krije od nas

Baza wiedzy

Znaleziony temat: stvari koje google krije od nas

Stvari koje Google krije od nas – jakie informacje ukrywa najpopularniejsza wyszukiwarka?

Google to bez wątpienia najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Codziennie miliony ludzi korzystają z jej usług, szukając informacji na temat różnych tematów. Jednakże, czy wiesz, że Google kryje przed nami pewne informacje? W tym artykule dowiesz się, jakie to informacje i dlaczego są one ukryte.

1. Allegro, Amazon, eBay, Alibaba, Aliexpress – nie wszystkie wyniki wyszukiwania

Jeśli szukasz produktów do kupienia, prawdopodobnie korzystasz z wyszukiwarek takich jak Allegro, Amazon, eBay, Alibaba, Aliexpress. Jednakże, nie wszystkie wyniki z tych stron pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Dlaczego? Ponieważ Google chce, aby użytkownicy korzystali z ich własnego narzędzia do zakupów – Google Shopping. Jest to platforma, na której firmy mogą reklamować swoje produkty i której wyniki pojawiają się na górze wyników wyszukiwania.

2. YouTube, Vimeo – nie wszystkie filmy

Podobnie jak w przypadku zakupów, Google chce, aby użytkownicy korzystali z ich własnej platformy – YouTube. Dlatego nie wszystkie filmy z Vimeo pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Co ciekawe, jeśli wpiszesz w Google nazwę filmu, który jest na Vimeo, to wynikiem będzie film z YouTube, który ma tę samą nazwę.

3. Yandex – brak wyników

Yandex to rosyjska wyszukiwarka, która jest bardzo popularna w Rosji i innych krajach WNP. Jednakże, jeśli wpiszesz w Google frazę, która ma coś wspólnego z Yandexem, to nie zobaczysz wyników z tej wyszukiwarki. Dlaczego? Ponieważ Google nie chce reklamować konkurencyjnej wyszukiwarki.

4. Bing – wyniki tylko z USA

Bing to wyszukiwarka stworzona przez Microsoft. Jeśli wpiszesz w Google frazę, która ma coś wspólnego z Bingiem, to zobaczysz tylko wyniki z USA. Dlaczego? Ponieważ Bing jest najpopularniejszy w USA i Google chce pokazywać wyniki, które są najbardziej relevantne dla użytkowników.

Podsumowanie

Google kryje przed nami pewne informacje, ale teraz wiesz, jakie to informacje i dlaczego są one ukryte. Warto pamiętać o tym, że Google to nie jedyna wyszukiwarka i warto czasem skorzystać z innych narzędzi, aby znaleźć potrzebne informacje.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: stvari koje google krije od nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *